Kuzu etinde tavan fiyat denetimleri devam ediyor Kuzu etinde tavan fiyat denetimleri devam ediyor

Geçtiğimiz Kasım ayında, KKTC'nin Türk Devletleri Teşkilatı'nın (TDT) 10. Yıl Dönümü Zirvesi'ne diğer gözlemci üyelerin aksine davet edilmemesi, bunun yerine, Kırgızistan'da bazı sivil ziyaretler gerçekleştirmesi dikkat çekmişti.

Bu gelişmeyle ilgili tartışmalar devam ederken, KKTC Azerbaycan-KKTC Dostluk Cemiyeti Başkanı Orhan Hasanoğlu, hayal kırıklığına neden olduğunu belirterek, "Ancak boş durmamalıyız, çalışmalıyız" dedi.

Hasanoğlu, Kazakistan'daki durumun Azerbaycan'dakiyle aynı olmadığına işaret etti.

Bir televizyon programında konuşan KKTC Azerbaycan-KKTC Dostluk Cemiyeti Başkanı Orhan Hasanoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Kazakistan Azerbaycan’dan farklı dinamikleri olan bir ülke... Orada yoğun bir Rus nüfus var. Kazakistan KKTC’nin Türk devletleri teşkilatında olmasını istemiyor. Uluslararası dünya dengeleri açısından… Burada siyasi iradeler önemlidir. Sayın Aliyev KKTC’ye bakışı önemli ve başkadır.

KKTC’nin davet edilmemesi motivasyonu düşürdü, bunu itiraf etmek lazım. Bu birliği istemeyen varoluşunu kabullenmek istemeyenlere bir malzeme vermiş oldu. Ama bizim de elimizin boş durmamalıyız gerekiyor. Çalışmamız gerekiyor…”

Editör: Simge YILDIZ