Barolar Birliği, yarın İskele’de kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin toplantı düzenleyecek Barolar Birliği, yarın İskele’de kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin toplantı düzenleyecek

Aysel Gürtay, uzun bir süredir tedavi gördüğü kanseri yendiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Gürtay, mutluluğunu şu sözlerle paylaştı:

"Son altı yıl içinde yaşadığım mücadeleyi hatırlamak bile zor... Sayısız tedavi, iki nakil, dört kez hayatta kalmak için verdiğim savaş. Yirmi üç biyopsi, dokuz kez hastalığın tekrar etmesi, altı yıllık hayatımın özeti bu. Her zorluğa rağmen hayata sıkı sıkıya tutunmayı başardım. Kalbim durduğunda bile yoğun bakımda kaldım. Doktorlar defalarca umudunuzu kesin dedi, ama ben pes etmedim. Çünkü ben güçlüyüm, hastalık değil. Bu mücadeleyle birçok insana ilham oldum. Bu süreçte birçok kayıp yaşadım, bu yüzden hep dedim ki, ölüm gerçek. Ve hayat, çoğu şeyi kafanıza takmayacak kadar kısa. Kendimi sevmeyi öğrendim. Sağlığınızın kıymetini bilin dostlar. Bu zafer, dualarınızın ve ailemin verdiği destekle kazandığım bir zaferdir. Unutmayın, biz güçlüyüz, kanser değil."

Aysel Gürtay'ın zaferi, mücadelesinin ve sevdiklerinin desteğinin bir göstergesi olarak öne çıkıyor.


 

Editör: Umut Çengi