SAĞLIKTA SKANDALLAR BİTMİYOR!

Ayla Dalgalan öğretmenin ihmal sonucu hayatını kaybetmesi sonrası gözler sağlıkta yaşanan sıkıntılara çevrildi. Özellikle son dönemde yaşanan skandalların ardı arkası kesilmiyor.

AYLA ÖĞRETMENİN ACISI DİNMEDEN 9 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA EZİYET!

Ayla Öğretmen’e yanlış kan verilerek hayatını kaybetmesine neden olan zihniyet, bu defa da 9 yaşındaki bir çocuğa resmen eziyet çektirtti. Mağusa’daki Yaşam Hastanesi’ne ağır mide bulantısı ve halsizlik şikayetleriyle başvuran 9 yaşındaki çocuk ile ailesine Ayten Beyar Kara isimli doktor sadece serum verip eve gönderdiği iddia edildi.

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi toplandı Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi toplandı

AİLE PERİŞAN

Haber merkezimize ulaşan anne ve baba, “Biz özel sektör emekçisiyiz ve çocuğumuz sağlığı için özel olmasına rağmen bu hastanemize koştuk. İlk gün çocuğumuza hiçbir tetkik yapılmadan eve gönderildi. Sonrasında bizim ısrarımız ile test yapıldı ve kanında yüksek derecede iltihap olduğu anlaşıldı. Buna rağmen doktor yine aynı tedavi yöntemini uygulayıp bizi eve gönderdi” dedi.

ÇOCUĞUMUZA “YALAN SÖYLÜYORSUN” DEDİ

Evde fenalaşan ve midesi bulunan 9 yaşındaki çocuk gözyaşları içerisinde “Anne lütfen beni hastaneye götürün” diye yalvarmaya başlayınca aile soluğu yine Yaşam Hastanesi’nde aldı. Aile, burada aynı doktor ile muhattap olan aile umursamaz tavırlardan ve çocuklarına “Bak yalan yapıyorsun, daha kötü olursan bu defa sana inanmayacağım” dediği için doktoru hastane yönetimine şikayet etti ve çocuklarını alıp Lefkoşa’daki bir doktora götürdüklerini ifade ettiler.

“YALAN SÖYLÜYORSUN” DEDİĞİ ÇOCUĞUN KARACİĞERİ ŞİŞ ÇIKTI!

Ayten Beyar Kara isimli doktorun hastalık yalanı söylediğini iddia ettiği 9 yaşındaki çocuğa Lefkoşa’da yapılan tetkiklerden sonra kanında yüksek derecede iltihap, bağırsak lenflerinde şişme, Akciğerlerinde iltihap ve Karaciğerinde şişme teşhisleri konuldu. Aile, doktor hakkında sağlık bakanlığına şikayette bulunmaya hazırlanıyor. Ayten Beyar Kara isimli doktorun şikayet edildiği Yaşam Hastanesi Yönetiminin ise herhangi bir cezai yaptırım uygulayıp uygulamadığı henüz bilinmiyor.

Editör: Umut Çengi