Aykut Güçveren, dövme silme işlemi için kullandığı lazer cihazıyla ilgili tıbbi cihaz olduğu gerekçesiyle tutuklanarak mahkemeye çıkarılmıştı. Güçveren sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bahse konu cihazın tıbbi bir cihaz olmadığının saptandığını ve kullanma yetkisinin olduğunun açıklığa kavuştuğunu ifade etti. Aykut Güçveren, yaptığı açıklamada adaletin önemine vurgu yaparak, yaşadığı durumu şu sözlerle aktardı:

"Adalet mülkün temelidir. Dövme silme işlemi yaptığım lazer cihazımın tıbbi bir cihaz olmadığı, bu cihazı kullanma yetkisine sahip olduğum ve cihazla işlem yapabileceğim açıklığa kavuşmuştur. Uğradığım bu haksızlık için avukatım gerekli yasal işlemleri başlatacak ve daha ayrıntılı açıklamayı yapacağız. Avukatım Selin Reis hanıma ve ülkemizin değerli polis mensuplarına göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı çok ama çok teşekkür ederim 🙏🏻"

Güçveren, yaşadığı haksızlığa karşı hukuki mücadeleyi sürdüreceğini ve avukatı aracılığıyla gerekli adımları atacaklarını ifade etti. Ayrıca, polis mensuplarına gösterdiği hassasiyet için teşekkürlerini iletti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre, bayram ziyaretlerini sürdürdü… Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre, bayram ziyaretlerini sürdürdü…


 

Editör: Umut Çengi