İnternetten alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken 10 madde İnternetten alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken 10 madde
Ay'da incelemeler yapan Çin, Chang'e-5 aracıyla birlikte Dünya'da eşi benzeri olmayan bir kristal keşfetti. nerji konusu, son dönemde dünyanın en büyük sorunlarından birisi halini aldı. Büyük şirketler, bu konuda önemli yatırımlar yaparak sorunu ortadan kaldırmak istiyor. Öyle ki tırmanışa geçen uzay madenciliği fikrinin de temelinde bu yatıyor. Bu konudaki en büyük girişimcilerden Çin, sınırsız enerji konusunda oldukça önemli bir buluş yaptı.

Chang’e-5, nükleer füzyon için önemli bir bileşen keşfetti

Çin’in Ay aracı Chang’e-5, 2020 yılından beri araştırmalarını sürdürüyor. Ay üzerindeki incelemeleriyle birçok kez önemli buluşlar elde eden araç, son olarak inanılması güç bir buluşa imza atmış olabilir. Araç ile birlikte Çin, daha önce bilinmeyen bir malzemeden yapılmış farklı bir Ay kristali keşfetti. Çin Atom Enerjisi Kurumu, bugün önemli bir buluşa imza attıklarını açıkladı. Changesite- (Y) adı verilen kristalin sınırsız enerjinin anahtarı olabileceği, üzerinde incelemelerin devam ettiği belirtildi. Öte yandan Çin, Ay’da farklı bir mineral bulan üçüncü Ülke konumuna ulaştı. Chang’e-5, iki yıldır birçok kaya örneği topladı. Araç, yaklaşık dört kilo Ay parçasını Dünya’ya incelenmesi için getirdi. Birçoğu sıradan bir kaya olsa da aralarında ilginç bir kristal keşfedildi. Bilim insanlarına göre bu kristal, doğru bir nükleer füzyon tekniğiyle sonsuz enerjinin kapılarını aralayabilir. Dev şirketler ve bilim insanları, sınırsız enerjinin yolunu bulmak için bugüne kadar birçok çalışma yaptı. Nükleer füzyon, bu alanda en popüler yöntemlerden biri oldu. Öyle ki yöntem, az atıkla sonsuz enerjiyi kullanmanın bir yolu aramak için kullanılıyor.