Elit atlet Buse Savaşkan, Roma’da düzenlenecek Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda piste çıkacak

2024 Paris Olimpiyatları hedefiyle yarışmaya devam eden elit atlet Buse Savaşkan, bu kez Avrupa arenasında önemli bir organizasyonda boy gösterecek. Savaşkan, Roma’da gerçekleştirilecek Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda başarılı olarak olimpiyat hedefine biraz daha yaklaşmaya çalışacak.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, çeyrek final maçında Polonya'ya 3-2 yenildi A Milli Kadın Voleybol Takımı, çeyrek final maçında Polonya'ya 3-2 yenildi

2024 Paris Olimpiyatları hedefiyle yoğun bir sezon geçiren Atletizm Federasyonu elit atleti Buse Savaşkan’ın sıradaki durağı Avrupa Atletizm Şampiyonası. Savaşkan burada başarılı bir sonuç elde ederek olimpiyat hedefine biraz daha yaklaşmaya çalışacak.

İtalya’nın başkenti Roma’nın ev sahipliği yapacağı Avrupa Atletizm Şampiyonası, 7-12 Haziran tarihleri arasında Roma Olimpiyat Stadı’nda yer alacak.

Savaşkan, Türkiye Milli Takımı adına organizasyonda yarışacak. Buse, bu sezon elde ettiği başarılı sonuçlara bir yenisini eklemek için ilk olarak yarın (7 Haziran Cuma) Kıbrıs saati 21.30’da yüksek atlama elemelerinde final vizesi alabilmek için yarışacak. Buse, elemeleri geçmesi halinde 9 Haziran Pazar günü Kıbrıs saati 21.28’de yapılacak final müsabakasında yarışmaya hak kazanacak.

HARİKA BİR SEZON GEÇİRİYOR

Savaşkan 2024 yılında yarıştığı organizasyonlarda elde ettiği başarılı sonuçlar ve dünya sıralamasındaki yükselişi ile dikkat çekiyor. Fransa, Almanya, İspanya ve Fas’ta düzenlenen Diamond League gibi yarışlarda başarılı sonuçlarla gururlandıran Buse, son olarak önceki hafta İzmir’de düzenlenen Balkan Atletizm Şampiyonası’nda kendisinin en iyi derecesi olan 1.92’lik derecesi ile birinci olma başarısı göstermişti.

Editör: Ayşe Açıkel