AVCI ŞOV YAPACAK DİYE BİR KURUMUN İTİBARI İLE OYNADI!

YÖDAK Eski Başkanı Turgay Avcı’nın tutuklanmadan bir gün önce polis ile birlikte “Sahte Üniversite” diye basıp şov yaptığı “Cyprus Massachussetts Center Of Innovation” eğitim merkezi çıktı!

SON ÇIRPINIŞTA GÖZÜNÜ KARARTTI

Tutuklanmasının an meselesi olduğu son saatlerinde içerisine düştüğü durumdan dolayı kurtulmak için gözünü karartan Avcı, YÖDAK ile alakası olmayan ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli olan bir eğitim merkezine “Sahte Üniversite” diye baskın yaptı. Günlerce kamuoyu tarafından da böyle bilinen ve araştırılmadan yapılan birçok haber nedeniyle ciddi itibar kaybına uğrayan  “Cyprus Massachussetts Center Of Innovation” isimli yerin üniversite değil bir eğitim merkezi olduğu ortaya çıktı.


ÇAVUŞOĞLU AÇIKÇA İFADE ETMİŞTİ

Dullar Derneği dayanışma gecesi düzenliyor Dullar Derneği dayanışma gecesi düzenliyor

Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu da bu konuda açıklama yapmış, “Cyprus Massachussetts Center Of Innovation” isimli yerin eğitim merkezi olduğunu söylemiş ve buranın ancak Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenebileceğini ifade etmişti.

HER TÜRLÜ SENARYO YAZILDI

Avcı’nın şovu ile kamuoyunun önüne atılan “Cyprus Massachussetts Center Of Innovation” hakkında birçok senaryo yazılırken, bunların en aşırısı “İnsan kaçakçılığı” olmuştu. Fakat eğitim merkezinin izni, öğrenci sayısı ve ortaya çıkan rakamlar, 
bu iddiaları anında çürütecek türden. 
Gazetemizin yaptığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkan o rakamlar;
Bahse konu eğitim merkezinin kayıtlı öğrenci sayısı 79, şu anda bunların 50’si aktif öğrenci. 29 tanesinin kaydı derse katılım göstermediği için düşürüldüğü ve Eğitim Bakanlığı’na bu kişilerin bildirildiği öğrenildi.

Editör: Umut Çengi