Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı ve Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Demokrat Parti'nin kurucu başkanı ve değerli siyasetçi Mustafa Adaoğlu'nun vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiğini duyurdu.

Sıcaklıklar 43 derece dolaylarında Sıcaklıklar 43 derece dolaylarında

"ONUN KAYBI HEPİMİZ İÇİN BÜYÜK KAYIP!"

Ataoğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Demokrat Parti'nin kurucu başkanı, değerli siyasetçi, sevgili abim Mustafa Adaoğlu'nun vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. O, KKTC siyasetinde önemli bir yere sahip, değerli bir liderdi. Onun kaybı, hepimiz için büyük bir kayıp."

"BİR DOST, BİR AĞABEY VE YOL GÖSTERİCİ"

Mustafa Adaoğlu'nun yalnızca bir siyasetçi değil, aynı zamanda bir dost, bir ağabey ve yol gösterici bir figür olduğunu vurgulayan Ataoğlu, Adaoğlu'nun demokratik değerlere ve halka olan bağlılığı ile tanındığını belirtti. "Hayatı boyunca toplumu için durmaksızın çalıştı. Onun mirası, hepimize ilham vermeye devam edecek," dedi.

YARIN GAZİMAĞUSA'DA DEFNEDİLECEK

Bu zor günlerde Adaoğlu ailesinin ve Demokrat Parti camiasının acısını yürekten paylaştığını ifade eden Ataoğlu, "Mustafa Adaoğlu'nun anıları, her zaman kalplerimizde yaşayacak. Mekanı cennet olsun," sözleriyle başsağlığı diledi. Mustafa Adaoğlu'nun cenazesi, yarın Lala Mustafa Paşa Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Gazimağusa Kabristanlığı'na defnedilecektir.