Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya 2023 Turizm Fuarı açılış organizasyonuna katılmak üzere gittiği Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 8’nci Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’nin Gala Gecesi etkinliğine katıldı.

Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen galaya, KKTC Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile birlikte Antalya Valisi Hulusi Şahin, festival için Antalya’ya gelen 40 yabancı şehirden heyetler ve Antalya’nın iş, sanat, siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Best Model of North Cyprus taçları sahipleri belli oldu Best Model of North Cyprus taçları sahipleri belli oldu

Ataoğlu, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 40 yabancı şehirden heyetler ile birlikte, KKTC’nin de Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne Belediyesi, Belediye Meclis Üyelerinin de katılımı ile gerçekleştirilen Festival Gala Gecesi’nde, davetlilere hitaben konuşma gerçekleştirdi.

“KKTC’Nİ ANLATMAKLA DEĞİL, YAŞAYARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ” 

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Festival Gala Gecesi’nde yaptığı konuşmasında, Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ve 8’ncisinin düzenlendiği uluslararası festivalde, KKTC olarak 3 Belediye ve folklor ekipleri ile yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Ataoğlu, kültürlerin kaynaşması, tarihi ve kültürel değerlerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasının önemine vurgu yaparak, “KKTC tarihi ve kültürel anlamda zengin bir ülkedir. KKTC’ni anlatmakla anlatılamayacak kadar doğal, kültürel ve tarihi zenginliğe sahiptir. Bunun için hepinizi KKTC’nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini yaşamaya, hissetmeye davet ediyorum” dedi. 

Ataoğlu konuşmasının ardından, festivale katılmak üzere KKTC’yi temsil eden Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne Belediye Meclis üyeleri ile bir araya geldi.