ÖZEL HABER |

Yeniden Doğuş Partisi’nde geçtiğimiz hafta gerçekleşen kurultayın ardından, gergin hava devam ediyor.

YDP Genel Sekreteri Talip Atalay, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Posta Dairesi Müdürü Fatma Baysal ile Karayolları Dairesi Müdürü Dürdane Abi Acı’nın görevden alınmasıyla ilgili YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı'ya adeta ateş püskürdü.

"Parti de Bakanlık da senin şahsi hesabını göreceğin özel mülkün değil." diyen Atalay, seçimin hemen ardından iki müdürün kimseye danışılmadan görevden alınmasını eleştirdi. "Yeni bir başlangıç yaparak Partimizi büyütmek için helalleşip birlik beraberliği perçinlemek yerine intikam duygularıyla hareket ettin” diyen Atalay, Arıklı'ya çağrıda bulunarak Lütfen kişisel hesap görmeyi bırak Yeniden Doğuşun yeniden doğmasına izin ver!" ifadelerini kullandı.

ARIKLI'NIN CEVABI GECİKMEDİ

Atalay'ın sosyal medya paylaşımına Arıklı'dan yanıt gecikmedi. Paylaşım altına yorumda bulunan Arıklı "Talip Hocam, benim her lafa verilecek cevabım vardır. Ama sizin seçim sonuçlarını hazmedinceye ve sakin kafa ile düşünmenize kadar bir kaç gün hiç bir tartışmaya ve polemiğe girmemeye çalışacağım." diyerek Atalay'ı 'hazımsızlıkla' itham etti.

Tıp-İş'ten Dünya Tütünsüz Günü mesajı: “Mevcut yasanın tadili ve tam anlamıyla uygulamaya girmesi hayati önemdedir” Tıp-İş'ten Dünya Tütünsüz Günü mesajı: “Mevcut yasanın tadili ve tam anlamıyla uygulamaya girmesi hayati önemdedir”

Mazeret değil, iş üretenlerle çalışmak istediğini ifade eden Arıklı, "her Bakan kendi güvendiği kadroları ile çalışmak ister. Bana güvenmediği için beni değiştirmek isteyen kadrolarla ben nasıl çalışabilirim. Onlara nasıl güvenebilirim." diyerek iki müdürün görevden alınmasının haklılığını savundu.

Editör: Simge YILDIZ