Töre, Kıbrıs Arama Kurtarma Derneği Genel Kurulu'na katıldı Töre, Kıbrıs Arama Kurtarma Derneği Genel Kurulu'na katıldı

Asgari Ücret Yeniden Belirleniyor: Bekleyiş Başladı!

Bugün, binlerce çalışanın merakla beklediği gün nihayet geldi. Asgari Ücret Saptama Komisyonu, 2024 yılının ikinci asgari ücretini belirlemek üzere, saat 10:00'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Toplantı Salonu’nda bir araya gelecek.

Nisan Ayı Hayat Pahalılığı Yüzde 5.92!

İstatistik Kurumu'nun yayımladığı verilere göre, nisan ayı hayat pahalılığı yüzde 5.92 olarak açıklandı. Bu rakam, bir önceki aralık ayına göre yüzde 22.98 ve geçen yılın nisan ayına göre ise yüzde 95.60 değişim olduğunu gösteriyor.

Yılın İlk Ücreti 24 Bin TL Olarak Belirlenmişti!

Hatırlanacağı üzere, yılın ilk asgari ücreti 24 bin TL olarak belirlenmişti. Ancak, 2023 Aralık ayındaki toplantılardan bir sonuç çıkmamıştı. İş Veren tarafını temsilen masada bulunan Metin Arhun'un skandal açıklamaları sonrasında masadan çekilmesi, süreci etkilemişti. Ancak yeni iş veren temsilcilerinin masaya oturmasıyla birlikte, asgari ücretliyi mutlu eden bir zam açıklanmıştı.

Fırsatçılar Tetikte!

Asgari ücret konusu gündeme geldiğinde, fırsatçılar da boş durmuyor. Maaşlara zam gelmeden, etiket fiyatlarında değişiklikler başlıyor ve vatandaşlar bu durumdan şikayetçi oluyor. Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu'nun duyurduğu "Elektronik Etiket Sistemi"nin bir an önce kullanıma açılmasını talep eden vatandaşlar, fırsatçılığın önüne geçilmesini istiyor.

Editör: Umut Çengi