Hakkında hala dava okunmuş değil!

ERÜLKÜ’YÜ KİMLER KOLLUYOR?

Meriç Erülkü hakkında, yaptığı ithamlar nedeniyle Merkez Bankası tarafından sayısız şikayet olmasına rağmen hala daha hiçbir yaptırım yapılmış değil!

KONU YARGIYA TAŞINDI

Merkez Bankası, Erülkü’yü kullandığı ifadeler, ortaya attığı asılsız iddialar ve yaptığı ithamlar nedeniyle mahkemeye vermiş durumda. Merkez Bankası konuyu yargıya taşımasına rağmen hala Erülkü’ye dava okunmuş değil.

EN HASSAS KONU

Bilindiği üzere bankacılık sektörü yasalarımıza göre en hassas konu olmasına rağmen bu konuda yayın yapan ve sektörü halkın gözünde “Güvensiz” olarak göstermeye çalışan Erülkü hakkında yasal işlem başlatılmaması birileri tarafından kollandığı iddialarını güçlendiriyor.

ARKASINDA KİM VEYA KİMLER VAR?

Bakanlar Kurulu toplantısı tamamlandı Bakanlar Kurulu toplantısı tamamlandı

Basının herhangi bir konuda banka adı kullanması bile yasaklanırken ve kullandığı anda hakkında davalar açılırken, Erülkü’nün bankacılık sektörünün tepesi olan Merkez Bankası’nın adını açıkça kullanarak sektörü itibarsızlaştırmaya çalışmasına karşı hiçbir yasal işlem yapılmaması çoğu çevreler tarafından bir ayrıcalık olarak görülüyor. Erülkü’nün bu yayınları sosyal medya üzerinden ve eylem şeklinde yapması için arkasında bir güç olduğu iddiaları ise her geçen gün güçleniyor.