Arhun ve Muslu’nun 23 ayrı suçla itham edilmesi bekleniyor. 

ARHUN’UN 16 NİSAN’DA TUTUKLANMASI BEKLENİYOR!

“III. Atatürk’ün Çocukları Resim Sergisi” açıldı “III. Atatürk’ün Çocukları Resim Sergisi” açıldı

Arhun ve Muslu yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı 

‘Banka sahibi' Tekin Arhun ve KKTC Turizm Bakanlığı Planlama Dairesi eski müdürü Turgut Bora Muslu, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı. 

Sanıklar aleyhindeki duruşma, itham için 16 Nisan 2024 tarihine ertelendi. Arhun ve Muslu’nun 23 ayrı suçla itham edilmesi bekleniyor. 

Sanıklar; 'Resmi belgede sahtecilik’; ‘Resmi belgeyi tedavüle sürmek’, ‘Yetkisi olmaksızın başka bir kişinin adına yetkisiz belge düzenlemek’, ‘Yargısal işlemlerin askıda veya kararlaştırılmamış olduğu sırada, işlemin adil bir şekilde görülmesine halel getirici nitelikte harekette bulunmak’; ‘Ağır bir suç işlemek için gizli ittifak yapmak’; ‘Yalan yere tanıklık yapmak’; ‘Yalancı tanık bulmak’; ‘Bir yargı işleminde mahkemeyi yanıltmak kastıyla uydurma tanıklık yapmak’; ‘Mahkemeyi yanıltmak kastıyla uydurma tanıklığı kullanmak’; ‘Bir yargı işleminde tanıklık yapmaya çağrılmış kişiye ifadesini etkilemek kastıyla hile yapmak’; ‘Bir yargı işleminde tanıklık yapmaya çağrılmış kişiyi ifadesini etkilemek kastıyla aldatmak’ ve ‘Bir yargı işleminde tanıklık yapmaya çağrılmış kişiye ifadesini etkilemek kastıyla bilerek tahrif edilmiş yazı göstermek’ ile suçlanıyor.

Editör: Umut Çengi