Son 24 saat içinde meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı, 3 sürücü ise tutuklandı. Kazaların ayrıntıları şöyle:

Girne-Değirmenlik Anayolu Kazası: 4 Yaya Yaralandı

29 Haziran 2024 tarihinde saat 22:00 sıralarında, Girne-Değirmenlik Anayolu üzerinde, Köroğlu Aktaş (48) yönetimindeki GJ 820 plakalı araç, Mardo önlerinde dikkatsizlik sonucu yaya olarak karşıdan karşıya geçmekte olan Cuma Coşkun (49), İlknur Coşkun (43), Muhammed Coşkun (14) ve Hatice Uludağ’a (63) çarptı. Yaralılar Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hatice Uludağ yoğun bakımda, Cuma Coşkun, İlknur Coşkun ve Muhammed Coşkun ise acil serviste müşahede altında tutulmaktadır. Sürücü Köroğlu Aktaş tutuklandı ve soruşturma devam etmektedir.

Lefkoşa'da kaza: Kırmız ışığa uymadı kaza yaptı! Lefkoşa'da kaza: Kırmız ışığa uymadı kaza yaptı!

Gazimağusa'da Araç Zincirleme Kazası: Alkollü Sürücü Tutuklandı

29 Haziran 2024 tarihinde saat 23:30 sıralarında, Gazimağusa Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde, Alperen Yaşar (27) 211 miligram alkollü içki tesiri altında HR 078 plakalı araç ile seyrederken, dikkatsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıktı. Çöp bidonuna çarparak savrulan araç, park halinde bulunan HS 834 plakalı aracın sol yanına, ardından HC 914, KF 044 ve HZ 072 plakalı araçlara ve palmiye ağacına çarptı. Kazada yaralanan olmadı ancak sürücü Alperen Yaşar tutuklandı. Soruşturma devam etmektedir.

Alsancak’ta Yaya Kazası: Bir Kişi Yaralandı

30 Haziran 2024 tarihinde saat 00:30 sıralarında, Alsancak Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde, Sama Tarbiyat (21) 59 miligram alkollü içki tesiri altında SN 096 plakalı araç ile doğu istikametine seyrederken, Denizkızı Otel önlerinde dikkatsizlik sonucu yaya olarak karşıdan karşıya geçmekte olan Hakan Özçelik’e (49) çarptı. Yaralanan Hakan Özçelik, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde sol omuz, kalça ve bacak kemikleri kırığı teşhisi ile tedavi altına alındı. Sürücü Sama Tarbiyat tutuklandı ve soruşturma devam etmektedir.