LEFKOŞA'DA KAZA!

TC Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı ile KKTC Milli Arşiv Dairesi arasında iş birliği protokolü imzalandı TC Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı ile KKTC Milli Arşiv Dairesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

03 Şubat 2024 tarihinde, saat 10:30 sıralarında Lefkoşa, Dr. Fazıl Küçük Caddesi üzerinde meydana gelen trafik kazasında, Alfred DARAMY (E-20) isimli şahıs, 134 miligram alkollü içki etkisi altında ve sürüş ehliyetsiz olarak yönetimindeki RB 721 plakalı salon aracı ile doğu istikametine seyir halindeyken Okmar Market önlerine yaklaştığında dikkatsizliği nedeniyle soldan ikinci şerite giriş yapmış ve sağ şeritte duran Çağlar ÖZGÖKÇEN (E-42) yönetimindeki LZ 406 plakalı salon araca çarpmıştır. Kazada yaralanan olmamıştır. RB 721 plakalı aracın sürücüsü, alkollü içki etkisi altında ve sürüş ehliyetsiz olarak araç kullanmaktan dolayı tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

GAZİMAĞUSA-LEFKOŞA ANAYOLU'NDA KAZA!

Aynı gün saat 18:00 sıralarında, Gazimağusa - Lefkoşa Anayolu 2-3 kilometreleri arasında yaşanan bir diğer trafik kazasında ise Yaşar KIRŞAN (E-53), 229 miligram alkollü içki etkisi altında, yönetimindeki ER 486 plakalı araç ile Lefkoşa istikametine seyir halindeyken dikkatsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış ve bir iş yerine ait levhaya çarpmıştır. Kazada yaralanan olmamıştır. Araç sürücüsü Yaşar KIRŞAN tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.