Alkollü sürücü Lefkoşa Sanayi kavşağında kazaya sebep oldu! Alkollü sürücü Lefkoşa Sanayi kavşağında kazaya sebep oldu!
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından organize edilen AKSA Süper Lig ve AKSA 1.Lig’de 2023-2024 sezonu fikstürü belli oldu. KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen fikstür çekiminde yer alan Federasyon Başkanı, Kulüpler Birliği Başkanı ve kulüp başkanları futbola yapılan katkılardan memnuniyet belirterek, başta AKSA olmak üzere ülke gençliğine katkı koyanlara teşekkür ettiler.

Sertoğlu: Bizim dönemimizde sezonlar hiç bitmedi

Fikstür çekimi öncesinde konuşan Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, federasyon olarak 13 yıllık süre içerisinde sezonların hiç bitmediğini, sürekli bir şekilde organizasyonların devam ettiğini ifade ederek, “Cuma akşamı Doğan Türk Birliği ve Mağusa Türk Birliği arasında U-14 finali var. Yani futbol bu yıl hiç durmadı. İşte bu sezon cuma akşamı bitecek, bir sonraki cuma Süper Kupa ile yenisi başlayacak, ondan sonra da ligimize geçeceğiz” dedi.

“Liglerimiz geçmiş yıllara göre daha çekişmeli geçecek”

Fikstürün yoğunluğundan kaynaklı hem federasyonun hem de hakemlerin yorulduğunu ifade eden Başkan Sertoğlu, “Ligin hiç kapanmaması, devamlı futbol oynanması güzel bir şey ama gelecek yıllar içerisinde böyle bir programlandırma yapamayacağız. Özellikle hakemler açısından da baktığınızda ciddi bir sıkıntı yaşadık. Çünkü o insanlar da bir şekilde gidip 5-10 gün tatil yapmak, ailesiyle vakit geçirmek ister” şeklinde konuştu. Lige girmeyi düşünen takımların her şeyi göze almasının gerektiğini belirten Başkan Sertoğlu, “En azından bir aylık bir tatil dönemi herkes için gereklidir” ifadelerine yer verdi.    Sertoğlu, liglerin geçmiş yıllara göre daha çekişmeli geçeceğini aktararak “Güçlü takımlarımız hem süper ligde hem de birinci ligde arttı. Liglerin kalitesi açısından bence daha iyi olacak, heyecan açısından güzel bir durum” dedi.

“AKSA yöneticilerine teşekkürlerimi iletiyorum”

Uzun yıllardır sporseverlerin naklen yayınlarla ilgili serzenişlerde bulunduklarını ifade eden Başkan Sertoğlu, bu yıl bir şirketin naklen yayınların sponsorluğunu aldığını belirterek, “Süper Lig’in tüm maçları 7 kameralı bir sistemle naklen ve bant olarak çekilecek. Seyir zevki açısından güzel bir yıl olacağını düşünüyorum. Bunun için bir hazırlık dönemine ihtiyacımız var, ilk 3-4 hafta yetişmeyebilir ama sonrasında daha iyi bir şekilde yayınlanacak” açıklamalarında bulundu.    Liglerin isminin tekrardan AKSA olduğunu aktaran Başkan, “Buradan AKSA yöneticilerine teşekkürlerimi iletiyorum. İyi bir rakamla çok iyi bir katkı yaptılar” şeklinde konuştu.  

Karavazirler sponsorluk katkılarından memnun

Kulüpler Birliği Başkanı Aytaç Karavezirler, futbolun bir oyun olduğunu ifade ederek, “Birlik kardeşlik çerçevesi içerisinde bu güzellikleri, ülkemiz insanına yaşatmak amacımız olmalıdır” dedi.    Sponsorluklar hakkında açıklamalarda bulunan Karavazirler, “Her geçen yıl can suyu biraz daha artmaktadır. Bilindiği üzere de 7 kameralı bir sistemle de süper lig maçlarının yayımlanacağı da güzel bir gelişme olmuştur. Ayrıca lig sponsorları da katkılarını arttırdılar, gelecek adına daha güzel şeyler olacağını düşünüyorum, ülkemiz gençliğine daha güzel şeyler verilecektir” dedi.  

Akay Aşina’dan AKSA’ya teşekkür

Ligin ilk haftasıyla ilgili düşüncelerini aktaran Küçük Kaymaklı Başkanı Akay Aşina, “Yavaş yavaş lig havasına girdik, Lefkoşa derbisiyle başlıyoruz, G.Gücü ile kendi sahamızda oynayacağız.    İki takım da iyi hazırlandı iyi transferler yaptılar. İzlemeye gelecek seyircilerimizin zevk alacağını tahmin ediyoruz” dedi. Sponsorluklar hakkında da açıklamalarda bulunan Aşina, “AKSA’ya Küçük Kaymaklı Spor Kulübü olarak çok teşekkür ederiz. Ülke futboluna çok büyük katkıları var. Bunun artarak devam etmesi dileğindeyiz” vurgusunu yaptı.

Evram: Bu katkılar bizim futbolumuza olumlu yönde yansıyor

Yonpaş Dumlupınar Kulüp Başkanı Mehmet Evram ise açıklamasında life zorlu Lefke deplasmanı ile başlayacaklarını ifade ederek, ligin başında farklı sonuçlar olabileceğini belirtti. AKSA’nın KKTC futboluna vermiş olduğu desteğin yadsınamaz derecede olduğunu belirten Evran, “Bu katkılar bizim futbolumuza olumlu yönde yansıyor. Göze hoş gelen rekabet ortamı oluşuyor” şeklinde konuştu.

Bir teşekkür de Fahlioğluları’ndan

Yeniboğaziçi Kulüp Başkanı Mehmet Fahlioğluları ise ilk hafta karşılaşacakları Göçmenköy’ün kardeş kulüp olduğunu dile getirerek, seyir zevki yüksek ve sakatlıkların yaşanmayacağı bir maç olması temennisinde bulundu.    AKSA’nın sponsorluğunun futbol takımları için çok önemli bir  gelişme olduğunu ifade eden Fahrioğlu, “İki yıldır AKSA ligin sponsoru, bizim için önemli bir katkı. Umarım daha kaliteli futbol sergileyebilmemiz için sponsorlukların devamı gelir” vurgusunu yaptı. AKSA SÜPER LİG 21 Eylül 2023 Perşembe Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı: Mağusa Türk Gücü - Çetinkaya (Saat 19.00) 22 Eylül 2023 Cuma Lefke 16 Ağustos Stadı: Lefke TSK - Yonpaş Dumlupınar (Saat 19.00) 23 Eylül 2023 Cumartesi Lefkoşa Atatürk Stadı: Göçmenköy İYSK - Yeniboğaziçi DSK Küçük Kaymaklı Şht. Hüseyin Ruso Stadı: Küçük Kaymaklı TSK - China Bazaar Gençlik Gücü TSK 24 Eylül 2023 Pazar Lefkoşa Atatürk Stadı: Yenicami AK - Pera L. Gençler Birliği SK Alsancak Mustafa Hidayet Çağlar Stadı: Alsancak Yeşilova TSK - Doğan Türk Birliği Paşaköy Hasan Onalt Stadı: Mesarya SK - Cihangir GSK 25 Eylül 2023 Pazartesi Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı: Türk Ocağı Limasol - Miracle Karşıyaka ASK (Saat 19.00) AKSA 1.LİG 23 Eylül 2023 Cumartesi Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı: Girne Halk Evi - Dem's Cons. Çanakkale TSK Bostancı Tahsin Mertekçi Stadı: Yalova SK - Binatlı YSK Esentepe Erdal Barut Stadı: Esentepe KKSK - M. Hacıali Yılmazköy SK Lapta Şht. Şevket Kadir Stadı: Lapta TBSK - Düzkaya KOSK Maraş Necip Halil Kartal Stadı: Maraş GSK - Geçitkale GSK 24 Eylül 2023 Pazar Mormenekşe Cemal Balses Stadı: Mormenekşe GBSK - Ozanköy SK Gönyeli Stadı: Gönyeli SK - Hamitköy ŞHSK Güzelyurt Üner Berkalp Stadı: Baf Ülkü Yurdu - Miracle Değirmenlik SK