BTM 2’de mücadele eden Akçay Spor Kulübü, sahaya "Kalbimizdesin Mustafa Kızılyürek" yazılı pankartla çıkarak, yaklaşık bir buçuk ay önce hayatını kaybeden Mustafa Kızılyürek’i andı.

Mustafa Kızılyürek, Demokrat Parti PM üyesi olarak, Akçay Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığı, Örgüt Başkanlığı ve Güzelyurt İlçe Yönetiminde üstlendiği görevlerle topluma önemli katkılarda bulunmuş bir isimdi. Kızılyürek’in vefatı, Akçay ve çevresinde büyük üzüntü yaratmıştı.

Akçay Spor Kulübü, Kızılyürek’in anısını yaşatmak ve ona duydukları minnettarlığı ifade etmek amacıyla düzenledikleri bu anma etkinliğiyle taraftarlarının ve sevenlerinin gönlünde bir kez daha taht kurdu. Pankartın açılması, sahada ve tribünlerde duygusal anlara sahne oldu.

Kulüp yetkilileri, Kızılyürek’in toplumda derin izler bırakan bir şahsiyet olduğunu belirterek, “Mustafa Kızılyürek, gençlerimize ve tüm Akçay halkına örnek bir kişilikti. Onun hatırasını yaşatmak bizim için bir görevdir,” ifadelerini kullandı.

Aracında ve evinde patlayıcı madde bulunan zanlı mahkeme huzuruna çıkarıldı Aracında ve evinde patlayıcı madde bulunan zanlı mahkeme huzuruna çıkarıldı

Kızılyürek’in ailesi ve sevenleri de bu anlamlı jest için Akçay Spor Kulübü’ne teşekkürlerini iletti.

Editör: Pelinsu Kamalı