Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, gazeteci Ahmet Tolgay’ı kabul etti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, gazeteci Ahmet Tolgay’ı kabul etti

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Genel Başkanı Ahmet Tuğcu, güne sarsıcı bir olayla başladı. Tuğcu, sabah saat 7.00 sıralarında trafikte, kendisini polis olarak tanıtan bir kişi tarafından tehdit edildiğini açıkladı.

POLİS KİMLİĞİ GÖSTERMEDİ

Tuğcu, kendisini durduran şahsın, polis kimliğini göstermediğini ve eğer saat 14.00'a kadar Demirhan Polis Karakolu'na gitmezse tutuklanacağı yönünde tehdit ettiğini belirtti. Şahsın kimlik göstermediğini vurgulayan Tuğcu, şahsın sadece kendisine karakola çağıran bir kâğıt verdiğini söyledi.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

Tuğcu, Demirhan Polis Karakolu'na çağrılmasının sebebinin, geçmiş dönemlerde Ercan Havalimanı'nda yaptıkları kesintiyle ilgili olabileceğini ifade etti. Şahsın herhangi bir kimlik göstermemesi, Tuğcu'nun bu durumu daha da şüpheli bulmasına neden oldu. Kıbrıs Gerçek'e konuşan Tuğcu karakola gitmeyeceklerini ve suç duyurusunda da bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Resim 2024 07 04 110709316

El-Sen Başkanı Ahmet Tuğcu, Kıb-Tek’te yapılan hırsızlıkların üzerine gitmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi. Tuğcu, yaşanan bu olayın kendilerini yıldırmayacağını ve mücadelelerinin süreceğini belirtti.