Ünlü rapçi 50 Cent’in sosyal medya hesapları, geçtiğimiz Cuma günü bir kripto dolandırıcılığına hedef oldu. Dolandırıcılar, 50 Cent’in milyonlarca takipçisini kandırarak büyük miktarda para kazandı. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

50 Cent’in sosyal medya hesapları hacklendi, milyonlarca dolarlık memecoin vurgunu yapıldı!

50 Cent, milyonlarca sosyal medya takipçisi ile birlikte büyük bir kripto dolandırıcılığının kurbanı oldu. Dolandırıcılar, 50 Cent’in X (eski adıyla Twitter) hesabını ve Thisis50.com adlı web sitesini ele geçirerek GUNIT isimli sahte bir memecoin’i tanıttı. Bu olay, ünlü rapçinin sosyal medya platformlarında büyük yankı uyandırdı.

İlk başta 50 Cent, Instagram hesabında yaptığı bir paylaşımda dolandırıcıların 30 dakika içinde 300 milyon dolar kazandığını iddia etti. Ancak, daha sonra bu miktar 3 milyon dolar olarak güncellendi.

Tatlıses kalbinden ameliyat olacak Tatlıses kalbinden ameliyat olacak

50 Cent, Instagram’da yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Twitter ve Thisis50.com hacklendi, bu kripto ile hiçbir ilgim yok. Twitter hesabımı hızla geri almayı başardı. Bu işi yapanlar 30 dakika içinde 3 milyon dolar kazandı.”

50 Cent’in hesaplarının hacklenmesi, sosyal medyada güvenliğin sağlanmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.