06.06.2024 tarihinde Kıbrıs’ta farklı bölgelerde meydana gelen yangınlar, ciddi maddi zararlara yol açtı ve bölge halkını tedirgin etti. Polis Basın Subaylığı tarafından açıklanan bilgiler şöyle:

Minareliköy’de Arazi Yangını

Minareliköy’de henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı çıkan yangın, yol kenarındaki arazi içerisinde bulunan kuru ot ve çöplerin yanı sıra bir ikametgaha ait iki tonluk plastik su deposunu da etkiledi. Yangın, bölge sakinleri ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

Serdaroğlu, asgari ücretin belirlenme sürecini eleştirdi Serdaroğlu, asgari ücretin belirlenme sürecini eleştirdi

Akıncılar Yolu Üzerinde Büyük Yangın

Aynı tarihte saat 11:40 sıralarında, Akıncılar yolu üzerinde yine henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı çıkan yangın, büyük bir alanı etkisi altına aldı. Yangına Polis İtfaiye ekiplerinin yanı sıra Değirmenlik - Akıncılar Belediyesi, Su İşleri Dairesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Orman Dairesi ekipleri ve askeri personel müdahale etti. Yangın sonucunda 50 dönümlük arazi içerisindeki çam, servi, okaliptüs ve akasya ağaçları, 50 dönüm biçilmemiş buğday, 120 dönüm anız, 20 rulo balya, 10 ahşap elektrik direği, 500 metrelik elektrik kablosu, 10 ahşap telefon direği ve 1000 metre telefon kablosu yanarak zarar gördü. Bu yangınla ilgili soruşturma da devam etmektedir.

Avtepe’de Araç Yangını

06.06.2024 tarihinde saat 23:30 sıralarında Avtepe'de, Ahmet Kumsal’a ait ikametgahın garajında park halindeki DM 283 plakalı salon araçta muhtemelen elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucunda yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile yangın söndürüldü. Ancak aracın ön kısmı ve iç döşemeleri yanarak hasar gördü. Bu olayla ilgili soruşturma sürmektedir.

Editör: Umut Çengi