Girne, Boğazyolu Caddesi’nde Kaza

30 Mayıs 2024 tarihinde saat 15:00 sıralarında Girne’de Boğazyolu Caddesi üzerinde meydana gelen kazada, Ali Andaç (59) yönetimindeki MB 404 plakalı araç, doğu istikametine doğru seyrederken dikkatsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybetti. Araç, yolun sağından çıkarak sağ arka yan kısmı ile beton duvara çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan araç, yolun solunda bulunan çelik bariyerlere ve aydınlatma direğine çarparak durabildi.

Kazanın ardından araçta yolcu olarak bulunan Seniha Andaç (86) ağır yaralandı ve kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde beyin kanaması, kaburga ve boyun kırıkları teşhisi ile yoğun bakım servisinde müşahade altına alındı. Kazanın sorumlusu olarak görülen araç sürücüsü Ali Andaç tutuklandı ve olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bu yolu kullanacak olanlar dikkat! Bu yolu kullanacak olanlar dikkat!

Girne, Semih Sancar Caddesi’nde Alkol Etkisiyle Kaza

31 Mayıs 2024 tarihinde saat 00:10 sıralarında Girne’de Semih Sancar Caddesi üzerinde gerçekleşen bir diğer kazada, Bekir Şahin Kulaç (23) yönetimindeki NG 199 plakalı araç, 204 miligram alkollü içki tesiri altında güney istikametine doğru seyrederken dikkatsizlik sonucu önünde aynı istikamete doğru seyreden Vedat Ratib (30) yönetimindeki YE 050 plakalı aracın arka kısmına çarptı. Bu kazada yaralanan olmadı.

Bekir Şahin Kulaç, alkol etkisi altında araç kullanması ve dikkatsizlik nedeniyle tutuklandı. Bu olayla ilgili soruşturma da devam ediyor.

Editör: Umut Çengi