Twitter, ofis eşyalarını açık artırmaya çıkarmıştı. Dev Twitter logosuna 100 bin dolarlık teklif geldi

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter'ı satın alarak çalışmalara başlamıştı. İlk geldiği günden itibaren birçok çalışanlara yolları ayıran Musk, şimdi de genel merkezdeki eşyaları satışa sunuyor.

Twitter'ın San Francisco genel merkezindeki yüzlerce "kurumsal ofis varlığı”, özel bir şirket tarafından açık artırmaya çıkarıldı.

"NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: İsrail, masum sivillerin ölmesini önlemeli "NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: İsrail, masum sivillerin ölmesini önlemeli

Twitter; aralarında sandalyeler, masalar, kuş heykelleri ve dev bir '@' işaretinin bulunduğu ofis mobilyalarını geçtiğimiz günlerde açık artırmaya sundu.

Dev Twitter logosu 100 bin dolara satıldı

Çevrimiçi müzayedede teklifler tüm kalemler için 25 ila 50 dolar arasında başladı. Ancak Twitter logosu için başlangıçta 12 bin dolar teklif edildi.

Sonunda Twitter’ın kuş logosunun yaklaşık 1,5 metrelik bir heykeli, açık artırmada 100 bin dolara satıldı.

Bazı kullanıcılar, Elon Musk'ın faturaları ödemek için şirket mobilyalarını satmaya giriştiğini öne sürdü.

Heritage temsilcisi Nick Dove, daha önce yaptığı açıklamada, "Bu müzayedenin mali durumlarıyla hiçbir ilgisi yok. 44 milyara satın aldılar ve biz birkaç sandalye, masa ve bilgisayar satıyoruz.

Dolayısıyla, birkaç bilgisayar ve sandalye satmanın satış bedelini ödeyeceğini düşünmek saçmalık." ifadelerini kullanmıştı.