Hamitköy’de yarın üç saatlik elektrik kesintisi… Hamitköy’de yarın üç saatlik elektrik kesintisi…

Başbakan Ünal Üstel'in "ithal ette geri adım atılmayacağı" açıklamasının ardından, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile sendika temsilcileri basına açıklama yaptı. Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları, Tarım Bakanı Hüseyin Çavuş Kelle’yi koltuğunu bırakmamakla, Başbakan Üstel’i ise hükümetin dağılmasını önlemek için kararı geri çekmemekle suçladı.

13:00'TEKİ TOPLANTI EYLEMİN KADERİNİ BELİRLEYECEK

Naimoğulları, eylem çağrısını yineleyerek, “Herkes pazartesi yapılacak olan genel eyleme Lefkoşa’ya gelsin” dedi. Ayrıca, sendikalar ve sivil toplum örgütleriyle saat 13:00'te görüşeceklerini ve sonrasında açıklama yapacaklarını belirtti.

"BENİ DAVA ETSİNLER ÇOK DA UMRUMDA DEĞİL"

Erhan Arıklı ve Mahmut Erden'nin hakkında açacakları tazminat davalarına ilişkin konuşan Naimoğulları, “Beni dava etsinler, çok da umurumda değil” ifadelerini kullandı.

SERDAROĞLU: "MESELE UCUZ ET MESELESİ DEĞİL"

Naimoğulları’nın ardından söz alan Hür-İş Federasyonu Başkanı Ahmet Serdaroğlu, "Bakanlar kendilerini mağdurmuş gibi göstermeye çalışıyor" diyerek, hükümete eleştirilerde bulundu. Serdaroğlu, konunun ucuz et meselesi olmadığını, hükümetin zamları engellemediğini ve alım gücünün giderek düştüğünü söyledi.

“Asgari ücret arttı diye piyasa arttı algısı yaratılıyor. Üreticinin derdi maliyetlerdir,” diyen Serdaroğlu, "Maliyeti düşür, eti ucuza versinler, en azından halk ne yediğini bilsin. Gailemiz geçimdir" şeklinde konuştu.

Editör: Umut Çengi