Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinde 10 ayrı davadan yargılanan 29 yaşındaki Kadriye Denise Sürücü, iki yıl hapis cezası aldı. Karardan sonra gözyaşı döken sanık, “İki yıl çok uzun. Gençliğim gitti” diyerek gözyaşlarına boğuldu.  

Süper Kupa finalinin oynanacağı şehir belli oldu Süper Kupa finalinin oynanacağı şehir belli oldu

Füsun Cemaller’in başkanlığında, Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın ve Yargıç Tutku Candaş’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, dün davayı karara bağladı.  

Kararı okuyan Başkan Füsun Cemaller, sanığın 12 Mayıs 2023 tarihinde Lefkoşa’ya bağlı Yılmazköy’de anahtarı üzerinde bırakılan bir eve girerek, komidin çekmesindeki 700 TL parayı sirkat ettiğini söyledi. Başkan, sanığın soğukkanlılıkla böyle bir suç işlemesini aleyhinde değerlendirdiklerini belirtti. 

Sanığın birçok kez aynı suçları işleyip, ıslah olmadığını ifade eden Başkan, sanık hakkında karar verirken, Gazimağusa bölgesi ve Lefkoşa’da meydana gelen 9 ayrı suçtan dolayı askıda olan davaların da dikkate alındığını belirtti. Başkan, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini belirtti. Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Cemaller, oybirliği ile iki yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Sanığın dikkate alınan diğer suçları

Sanık, 29 Nisan 2023 tarihinde, İnönü’de, isminin baş harfleri Ç.B. olan şahıstan bir tanıdığının kızı olduğunu söyleyerek, taksi parası için 500 TL aldı. Sanık, 12 Temmuz 2023 tarihinde, yine aynı köyde, Ö.Ç.’den, “Beni Tahir usta yolladı” diyerek 250 TL para temin etti. Sanık, 13 Temmuz’da bu kez Korkuteli’nde, Fidan isimli kafeteryada, 105 TL tutarında aldığı yiyecek ve içeceklerin hesabını, bankamatikten para çekip gelme bahanesiyle işletmeden ayrıldı. Sanık, 18 Temmuz’da parasını daha sonra vereceğini söyleyerek, Güzelyurt’ta bir eczaneden ilaç aldı ancak bin 325 TL parayı ödemedi. Sanık, yine 2023 yılı içerisinde bir güzellik merkezinden 3 bin liralık ürün alıp, bin lirasını ödeyip, 2 bin lirasını ödemedi.